Prognoza Pogody

Archiwum

Jesienią przewidywana znacznie większa ilość opadów, deszczu i śniegu sprawdziła się. W górach spadło rekordowe ilości śniegu, obecne Elninio nasila te okresowe zmiany klimatyczne. Najbardziej suchy miesiąc to kwiecień i początek maja równocześnie chłodny z przymrozkami, bardzo wczesna wiosna. Pozostałe miesiące z intensywnymi opadami deszczu, burzami, gradem
i nawałnicami. Okres żniw tj. koniec lipca początek sierpnia jedno dwudniowe rozpogodzenia pomiędzy przechodzącymi frontami. Jeśli chodzi o zboża będzie to rok w wielu rejonach Polski i Europy rekordowymi zbiorami, gorzej będzie ze zbiorem ze względu na uporczywe opady deszczu. Największe opady deszczu w rejonach wschodnich i południowo-wschodnich. Dopiero koniec sierpnia i wrzesień mniej opadów i więcej słonecznych dni.

Jeśli chodzi o tegoroczną konferencję klimatyczną i budowanie teorii o gigantycznym wpływie dwutlenku węgla na ocieplenie klimatu jest koszmarnym nieporozumieniem skoro człowiek produkuje go 4% w skali globalnej na klimat oddziałuje co najmniej 30 potężnych czynników, Ziemia zawsze podąża od ochłodzenia do ocieplenia i odwrotnie, nazywa się to klimatyczny efekt domina. Główne czynniki oddziaływania to: aktywność Słońca, grawitacja, procesy Elninio, Laninia, prąd termohalinowy, prąd strumieniowy, trzęsienia Ziemi, wybuchy wulkanów, osłona magnetyczna Ziemi itd. Dlaczego nie dąży się do udowodnienia co było przyczyną, że w IX-XI wieku było jeszcze cieplej niż dzisiaj. Na Islandii uprawiano pszenicę-dziś jest zbyt chłodno. Później przyszły wieki małego zlodowacenia XVI-XVII wiek, w tych czasach nie było żadnych urządzeń technicznych, jedyny środek transportu to były zwierzęta. Wiem jak gigantyczny wpływ ma grawitacja i tą metodą opracowuję pogodę. Kalendarz oddziaływań grawitacyjnych który opracowałem można również odczytać wpływ na czynniki geologiczne takie jak wybuchy wulkanów i trzęsienia Ziemi. Wybuch wulkanu Krakatau w 1883r. i góry Św.Helleny w USA w 1980r. można odczytać z kalendarza tych oddziaływań. Poprzedni taki krytyczny okres 5-letni zaczął się w 2011r. trzęsieniem Ziemi w Japonii, zakończył się trzęsieniem Ziemi w Nepalu. Później 3 lata przerwy. Obecny 5-letni okres zaczął się od letniego przesilenia w 2018r. Już mieliśmy trzęsienia Ziemi we Włoszech i w wielu innych regionach Świata. Obecnie niemal wszystkie europejskie wulkany wykazują wzmożoną aktywność. Obecny okres zakończy się z końcem 2023r. Później będą do 2045r. roczne okresy zawirowań które są jeszcze bardziej niebezpieczne, takim okresem było trzęsienie Ziemi w Indonezji w 2004r. i trzęsienie Ziemi w Chinach w 2008r. Wszystkie te okresy to zawirowania grawitacyjne nazywa się  interferencjami nakładaniem się fal grawitacyjnych.

Sierpień 2019

Pierwsza dekada sierpnia spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu z burzami silnym porywistym wiatrem, lokalnie intensywnymi opadami deszczu, pomiędzy przechodzącymi frontami rozpogodzenia trwające 1-2 dni. Od 10 sierpnia do 25 sierpnia opady deszczu i burze nasilą się, najbardziej niebezpieczne burze z intensywnymi opadami i nawałnicami wystąpią ok.20 sierpnia, lokalnie z gradem. Dopiero 25 sierpnia i początek września nastąpi uspokojenie pogody dużo słonecznych dni. Druga połowa sierpnia znacznie cieplejsza w ciągu dnia do +35. 

Temperatura min. +10 do +22
Temperatura maks. +18 do +35

Lipiec 2019

Pierwsza i druga dekada lipca z burzami i silnym porywistym wiatrem, lokalnie z nawałnicami intensywnymi opadami deszczu. Często wystąpią intensywne mżawki. Po przejściu frontów jedno, dwudniowe ochłodzenie. Cały okres duże wahania temperatur od +20 do +35. Trzecia dekada więcej słonecznych dni w zachodnich rejonach kraju, wschodnie rejony z opadami deszczu, wystąpią burze z gradem.

Temperatura min. +7 do +18
Temperatura maks. +16 do +32

Czerwiec 2019

Początek czerwca nadal burze z nawałnicami i intensywnymi opadami deszczu i z gradem, chłodno do 22 stopni w ciągu dnia, nocą lokalnie wystąpią przymrozki. Druga dekada już mniej burz i opadów deszczu więcej słonecznych dni, znaczne ocieplenie do 32 stopni w ciągu dnia. Trzecia dekada upalna w ciągu dnia do +38. Początkowo przeplatanka dni słonecznych z burzami. Koniec czerwca ponownie niebezpieczne burze z nawałnicami i gradem. 

Temperatura min. -1 do +20
Temperatura maks. 16 do +38

Maj 2019

Początek maja nadal chłodny z przymrozkami niewielkimi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, wystąpią mgły i mżawki. Od 8 maja znaczne ocieplenie, napływ powietrza z południowego zachodu z silnym porywistym wiatrem, z opadami deszczu. Od 12 maja napływ aktywnych frontów niżowych z zachodu z burzami silnym porywistym wiatrem, z każdym dniem będą się nasilać. Pod koniec miesiąca i początek czerwca wystąpią burze z nawałnicami i z intensywnymi opadami deszczu i z gradem. Bałtyk i góry sztorm. 
Temperatura min. -3 do +18
Temperatura maks. +12 do +30

Kwiecień 2019

Początek kwietnia lokalnie z opadami deszczu, gdzieniegdzie wystąpią burze z silnym porywistym wiatrem , ciepło do +25. Od 10 kwietnia do końca miesiąca chłodno, lokalnie wystąpią przymrozki, spadki temperatur do -5. Ok 20 kwietnia opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz mgły i mżawki. 
Temperatura minimalna -5 do +12
Temperatura maksymalna +6 do +25

Marzec 2019

Początek marca z intensywnymi opadami deszczu, silnym porywistym wiatrem. Na Bałtyku i w górach możliwy sztorm, później kilka dni słonecznych, tak do 10 marca. Ciepło, nawet do +15. Od 10 marca ponownie opady deszczu, lokalnie intensywne, wystąpią mgły i mżawki, mogą pojawić się pierwsze burze. Od 15 marca dużo słonecznych dni, lokalnie wystąpią mgły i mżawki, niewielkie opady deszczu, nocą lokalnie spadki temperatur do -5, w ciągu dnia do +18.

Luty 2019

Pierwsza dekada lutego ciepła w ciągu dnia do +10, opady deszczu ze śniegiem oraz mżawki, okresami z silnym porywistym wiatrem. Druga dekada lutego chłodniejsza z opadami deszczu ze śniegiem i samego śniegu, lokalnie mogą być intensywne. Pomiędzy przechodzącymi frontami rozpogodzenia lokalnie spadki temperatur nocą do -15. Trzecia dekada lutego początkowo mroźna z opadami deszczu ze śniegiem i porywistym wiatrem. Koniec lutego już znaczne ocieplenie do +12
z opadami deszczu.

Temperatura minimalna +5 do -15.
Temperatura maksymalna -2 do +12.

Styczeń 2019

Pierwsza połowa stycznia już mniej opadów, więcej słonecznych dni w trakcie których nocne spadki temperatur do -12. Lokalnie wystąpią mżawki i opady deszczu ze śniegiem. Druga połowa stycznia z dynamiczną pogodą z gwałtownie zmieniającymi się warunkami pogodowymi, lokalnie intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, często z silnym porywistym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Wystąpią marznące mżawki. W trakcie rozpogodzeń spadki temperatur do -25. Cały okres gwałtownie zmieniające się co kilka dni temperatury od +5 do -25.

Temperatura minimalna od +6 do -25.
Temperatura maksymalna -6 do +8.

Grudzień 2018

Pierwsza połowa grudnia z dynamiczną pogodą, okresami z silnym porywistym wiatrem do 100km/h, z wahaniami temperatur od -8 do +12. Okresami z intensywnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Druga połowa grudnia mroźna, w trakcie rozpogodzeń lokalnie spadki temperatur do -20. Okresami opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, z porywistym wiatrem, lokalnie powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Pod koniec miesiąca lokalnie wystąpią mgły.

Temperatura minimalna od +2 do -20.
Temperatura maksymalna od -3 do +12.

Listopad 2018

Początek listopada ciepły, z opadami deszczu, później z każdym dniem coraz chłodniej, z nocnymi przymrozkami. Początkowo opady deszczu ze śniegiem, później samego śniegu. W połowie listopada spadki temperatur lokalnie do -12, z opadami śniegu. Lokalnie mogą być intensywne. Od 25 listopada cieplej, przeplatanka dni słonecznych z opadami deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalne od +3 do -12.
Temperatura maksymalna od -3 do +10.

Październik 2018

Październik miesiąc z najmniejszą ilością opadów, gdzieniegdzie mogą wystąpić opady o charakterze symbolicznym. Druga i trzecia dekada lokalnie wystąpią przymrozki. Dopiero pod koniec miesiąca pojawią się opady deszczu.

Temperatura minimalna -6 do +13. Temperatura maksymalna +5 do +24.

Wrzesień 2018

Od 1 września do 30 września dużo słonecznych dni ale znacznie chłodniej, maksymalna temperatura do +24. Spływ  chłodnego powietrza z północnego zachodu.
Na południowym wschodzie od 6 września do 12 września lokalnie mogą wystąpić opady deszczu.
Około 18 września i 24 września mogą wystąpić niewielkie opady deszczu w całym kraju. Druga połowa września już cieplejsza.

Temperatura minimalna +5 do +16. Temperatura maksymalna +16 do +28.

Sierpień 2018

Od 3 sierpnia do 18 sierpnia z przewagą dni słonecznych, lokalnie wystąpią mgły i zamglenia. Sporadycznie wystąpią burze. Temperatura maksymalna do +35. Nieco więcej opadów w północnych rejonach Polski.
Od 18 sierpnia napływ aktywnych frontów niżowych z zachodu z gwałtownymi burzami, lokalnie z nawałnicami z intensywnymi opadami deszczu. Temperatury lokalnie do +35. Bałtyk i w górach sztorm. To ostatni tego lata taki aktywny okres burzowy.
Od 24 sierpnia już mniej burz ale nadal przelotne opady deszczu. Koniec sierpnia więcej słonecznych dni, ale chłodniej do +28.

Temperatura minimalna +10 do +22. Temperatura maksymalna +20 do +35.

Lipiec 2018

Początek lipca przeplatanka dni słonecznych z burzami i nawałnicami z dużymi wahaniami temperatur, pogoda taka ma się utrzymać do 17 lipca.
Od 17 lipca do 25 z przewagą dni słonecznych ale chłodnych. Temperatury od +14 do +28, gdzie nie gdzie mogą wystąpić burze z gradem.
Od 25 lipca do 3 sierpnia niezwykle dynamiczny okres z silnym porywistym wiatrem. Bałtyk i w górach sztorm. Niebezpieczne burze z nawałnicami lokalnie z intensywnymi opadami deszczu

Temperatura minimalna +12 do +20. Temperatura maksymalna +16 do +35.

Czerwiec 2018

Pierwsze dni czerwca nadal chłodne lokalnie z przymrozkami i opadami deszczu i burze z gradem i silnym porywistym wiatrem. Lokalnie wystąpią mgły i mżawki.
Od 5 do 30 czerwca wystąpią mgły i mżawki. Od 5 do 30 czerwca wystąpią upały, wzrost temperatury do 35.
Około 15 czerwca lokalnie wystąpią burze z nawałnicami. Od 20 czerwca do końca miesiąca z dużymi wahaniami temperatur naprzemiennie słoneczne dni z opadami deszczu i burze lokalnie z nawałnicami. Lokalnie wystąpią mgły.

Temperatura minimalna +2 do +20. Temperatura maksymalna +15 do +35.

Maj 2018

Początek maja chłodny z opadami deszczu. W północnych rejonach kraju mogą być intensywne opady z silnym porywistym wiatrem.
Od 4 maja do 10 maja znaczne ocieplenie w ciągu dnia do +25 z niewielkimi opadami deszczu okresami słonecznie.
Od 10 maja do 17 maja spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu z silnym porywistym wiatrem z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie wystąpią burze z gradem. Nocą lokalnie spadki temperatur do -4.
Od 17 do 25 maja początkowo ciepło i słonecznie, do +30. Lokalnie burze z gradem i porywistym wiatrem, później z każdym dniem coraz chłodniej.
Od 20 maja lokalnie z intensywnymi opadami deszczu wystąpią burze z gradem i nawałnicami.
Od 25 maja spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu lokalnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Nocą spadki temperatur lokalnie do -4. W kwietniu i maju spadki temperatur przy gruncie mogą być niższe o 2-3.
Koniec maja północno-wschodnie rejony i tereny podgórskie lokalnie spadki temperatur do -4

Temperatura minimalna -4 do +14. Temperatura maksymalna +10 do +30.

Kwiecień 2018

Początek kwietnia z dynamiczną pogodą z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie intensywne z silnym porywistym wiatrem. Nocą spadki temperatur do -4.
Od 5 kwietnia do 12 znaczne ocieplenie w ciągu dnia do 25 z niewielkimi opadami deszczu słonecznie.
Od 12 kwietnia do 30 napływ frontów z północnego zachodu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem okresami z porywistym wiatrem.
Około 17-20 kwietnia spadki temperatur do -5 oraz koniec kwietnia do -5. Cały okres duże wahania temperatur pomiędzy nocą i dniem w ciągu dnia do +18.

Temperatura minimalna -5 do +12. Temperatura maksymalna +10 do +25

DZIAŁAJMY RAZEM

Jeśli chcesz podjąć ze mną współpracę lub masz ciekawe pomysły, skontaktuj się ze mną!