Prognoza Pogody

Archiwum

Luty 2019

Pierwsza dekada lutego ciepła w ciągu dnia do +10, opady deszczu ze śniegiem oraz mżawki, okresami z silnym porywistym wiatrem. Druga dekada lutego chłodniejsza z opadami deszczu ze śniegiem i samego śniegu, lokalnie mogą być intensywne. Pomiędzy przechodzącymi frontami rozpogodzenia lokalnie spadki temperatur nocą do -15. Trzecia dekada lutego początkowo mroźna z opadami deszczu ze śniegiem i porywistym wiatrem. Koniec lutego już znaczne ocieplenie do +12
z opadami deszczu.

Temperatura minimalna +5 do -15.
Temperatura maksymalna -2 do +12.

Styczeń 2019

Pierwsza połowa stycznia już mniej opadów, więcej słonecznych dni w trakcie których nocne spadki temperatur do -12. Lokalnie wystąpią mżawki i opady deszczu ze śniegiem. Druga połowa stycznia z dynamiczną pogodą z gwałtownie zmieniającymi się warunkami pogodowymi, lokalnie intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, często z silnym porywistym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Wystąpią marznące mżawki. W trakcie rozpogodzeń spadki temperatur do -25. Cały okres gwałtownie zmieniające się co kilka dni temperatury od +5 do -25.

Temperatura minimalna od +6 do -25.
Temperatura maksymalna -6 do +8.

Grudzień 2018

Pierwsza połowa grudnia z dynamiczną pogodą, okresami z silnym porywistym wiatrem do 100km/h, z wahaniami temperatur od -8 do +12. Okresami z intensywnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Druga połowa grudnia mroźna, w trakcie rozpogodzeń lokalnie spadki temperatur do -20. Okresami opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, z porywistym wiatrem, lokalnie powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Pod koniec miesiąca lokalnie wystąpią mgły.

Temperatura minimalna od +2 do -20.
Temperatura maksymalna od -3 do +12.

Listopad 2018

Początek listopada ciepły, z opadami deszczu, później z każdym dniem coraz chłodniej, z nocnymi przymrozkami. Początkowo opady deszczu ze śniegiem, później samego śniegu. W połowie listopada spadki temperatur lokalnie do -12, z opadami śniegu. Lokalnie mogą być intensywne. Od 25 listopada cieplej, przeplatanka dni słonecznych z opadami deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalne od +3 do -12.
Temperatura maksymalna od -3 do +10.

Październik 2018

Październik miesiąc z najmniejszą ilością opadów, gdzieniegdzie mogą wystąpić opady o charakterze symbolicznym. Druga i trzecia dekada lokalnie wystąpią przymrozki. Dopiero pod koniec miesiąca pojawią się opady deszczu.

Temperatura minimalna -6 do +13. Temperatura maksymalna +5 do +24.

Wrzesień 2018

Od 1 września do 30 września dużo słonecznych dni ale znacznie chłodniej, maksymalna temperatura do +24. Spływ  chłodnego powietrza z północnego zachodu.
Na południowym wschodzie od 6 września do 12 września lokalnie mogą wystąpić opady deszczu.
Około 18 września i 24 września mogą wystąpić niewielkie opady deszczu w całym kraju. Druga połowa września już cieplejsza.

Temperatura minimalna +5 do +16. Temperatura maksymalna +16 do +28.

Sierpień 2018

Od 3 sierpnia do 18 sierpnia z przewagą dni słonecznych, lokalnie wystąpią mgły i zamglenia. Sporadycznie wystąpią burze. Temperatura maksymalna do +35. Nieco więcej opadów w północnych rejonach Polski.
Od 18 sierpnia napływ aktywnych frontów niżowych z zachodu z gwałtownymi burzami, lokalnie z nawałnicami z intensywnymi opadami deszczu. Temperatury lokalnie do +35. Bałtyk i w górach sztorm. To ostatni tego lata taki aktywny okres burzowy.
Od 24 sierpnia już mniej burz ale nadal przelotne opady deszczu. Koniec sierpnia więcej słonecznych dni, ale chłodniej do +28.

Temperatura minimalna +10 do +22. Temperatura maksymalna +20 do +35.

Lipiec 2018

Początek lipca przeplatanka dni słonecznych z burzami i nawałnicami z dużymi wahaniami temperatur, pogoda taka ma się utrzymać do 17 lipca.
Od 17 lipca do 25 z przewagą dni słonecznych ale chłodnych. Temperatury od +14 do +28, gdzie nie gdzie mogą wystąpić burze z gradem.
Od 25 lipca do 3 sierpnia niezwykle dynamiczny okres z silnym porywistym wiatrem. Bałtyk i w górach sztorm. Niebezpieczne burze z nawałnicami lokalnie z intensywnymi opadami deszczu

Temperatura minimalna +12 do +20. Temperatura maksymalna +16 do +35.

Czerwiec 2018

Pierwsze dni czerwca nadal chłodne lokalnie z przymrozkami i opadami deszczu i burze z gradem i silnym porywistym wiatrem. Lokalnie wystąpią mgły i mżawki.
Od 5 do 30 czerwca wystąpią mgły i mżawki. Od 5 do 30 czerwca wystąpią upały, wzrost temperatury do 35.
Około 15 czerwca lokalnie wystąpią burze z nawałnicami. Od 20 czerwca do końca miesiąca z dużymi wahaniami temperatur naprzemiennie słoneczne dni z opadami deszczu i burze lokalnie z nawałnicami. Lokalnie wystąpią mgły.

Temperatura minimalna +2 do +20. Temperatura maksymalna +15 do +35.

Maj 2018

Początek maja chłodny z opadami deszczu. W północnych rejonach kraju mogą być intensywne opady z silnym porywistym wiatrem.
Od 4 maja do 10 maja znaczne ocieplenie w ciągu dnia do +25 z niewielkimi opadami deszczu okresami słonecznie.
Od 10 maja do 17 maja spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu z silnym porywistym wiatrem z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie wystąpią burze z gradem. Nocą lokalnie spadki temperatur do -4.
Od 17 do 25 maja początkowo ciepło i słonecznie, do +30. Lokalnie burze z gradem i porywistym wiatrem, później z każdym dniem coraz chłodniej.
Od 20 maja lokalnie z intensywnymi opadami deszczu wystąpią burze z gradem i nawałnicami.
Od 25 maja spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu lokalnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Nocą spadki temperatur lokalnie do -4. W kwietniu i maju spadki temperatur przy gruncie mogą być niższe o 2-3.
Koniec maja północno-wschodnie rejony i tereny podgórskie lokalnie spadki temperatur do -4

Temperatura minimalna -4 do +14. Temperatura maksymalna +10 do +30.

Kwiecień 2018

Początek kwietnia z dynamiczną pogodą z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie intensywne z silnym porywistym wiatrem. Nocą spadki temperatur do -4.
Od 5 kwietnia do 12 znaczne ocieplenie w ciągu dnia do 25 z niewielkimi opadami deszczu słonecznie.
Od 12 kwietnia do 30 napływ frontów z północnego zachodu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem okresami z porywistym wiatrem.
Około 17-20 kwietnia spadki temperatur do -5 oraz koniec kwietnia do -5. Cały okres duże wahania temperatur pomiędzy nocą i dniem w ciągu dnia do +18.

Temperatura minimalna -5 do +12. Temperatura maksymalna +10 do +25

DZIAŁAJMY RAZEM

Jeśli chcesz podjąć ze mną współpracę lub masz ciekawe pomysły, skontaktuj się ze mną!