Prognoza Pogody

11.06.2020
Analizując wiosnę tego roku wystąpiły czynniki klimatyczne jakie opisywałem w poprzedniej prognozie. Takie jak susza, intensywne opady deszczu, burze z gradem i nawałnicami oraz przymrozki. Również efekty klimatyczne okolicy nowiu i pełni wystąpiły, przykład:przed pełnią 7 maja wystąpiły intensywne opady deszczu również 22 maja po nowiu i 5 czerwca po pełni  też wystąpiły intensywne opady deszczu, poza tym wyjątkowo chłodna wiosna. Przyczyną chłodnej wiosny to minimum aktywności słońca, wulkan pyłowy na Filipinach oraz układ grawitacyjny w procesie datowania jaki obecnie jesteśmy. Lato tego roku będzie bardzo zmienne, upały będą szybko przechodzić w chłodne dni. Żniwa powinny być w miarę spokojne tylko lokalnie będą przechodzić burze z gradem i silnym wiatrem, później od 10 sierpnia z każdym tygodniem i we wrześniu i październiku coraz więcej opadów deszczu.

Lipiec 2020

Początek lipca nadal z opadami deszczu, lokalnie z burzami i gradem, w trakcie burz z silnym porywistym wiatrem i chłodno. Pod koniec dekady więcej słonecznych dni i cieplej do 32 stopni. Druga i trzecia dekada z niewielkimi opadami deszczu, dużo słonecznych dni i nadal przeplatanka dni chłodnych z gorącymi. W trzeciej dekadzie pojawi się więcej burz z gradem i silnym porywistym wiatrem, lokalnie z nawałnicami. Koniec lipca, początek sierpnia znaczne ochłodzenie, w drugiej połowie miesiąca wystąpią lokalnie intensywne mgły. W rejonach centralnych i zachodnich na słabych gruntach lokalnie wystąpią objawy suszy.

Temperatura min.3 stopnie do 22.
Temperatura maks.17 stopni do 35.

Wrzesień 2020

Początek września słonecznie. Po pełni księżyca od 3 września spływ aktywnych frontów niżowych lokalnie z intensywnymi opadami deszczu w całym kraju. Wystąpią burze z gradem i z silnym wiatrem. Druga dekada września mniej opadów, więcej słonecznych dni z dużymi wahaniami temperatur pomiędzy dniem i nocą. Koniec dekady więcej opadów z silnym porywistym wiatrem. Trzecia dekada z dynamiczną pogodą, z aktywnymi frontami niżowymi, z silnym wiatrem do 100 km/h z  intensywnymi opadami deszczu, sporadycznie wystąpią burze. Pomiędzy przechodzącymi frontami 1-3 dniowe rozpogodzenia.

Temperatura min. 2 stopnie do 16.
Temperatura maks.8 do 28 stopni.

Sierpień 2020

Początek sierpnia nadal suchy chłodny niewielkie opady deszczu, w północnej i wschodniej rejonach Polski. Od pełni księżyca 3 sierpnia będzie przybywać frontów niżowych które od 6 sierpnia będą przynosić coraz więcej opadów deszczu. Od 10 sierpnia opady mogą być intensywne z burzami i gradem, lokalnie z nawałnicami. Pomiędzy przechodzącymi frontami 1-2 dniowe rozpogodzenia. Trzecia dekada ponownie burze z gradem, z silnym wiatrem, opady deszczu, lokalnie intensywne o charakterze ciągłym, miejscami może spaść od 40-50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Największe opady południowo-wschodnie rejony Polski. Koniec sierpnia chłodno i kilka dni słonecznych.

Temperatura min.od 8 do 20 stopni.
Temperatura od 15 do 32 stopni.

DZIAŁAJMY RAZEM

Jeśli chcesz podjąć ze mną współpracę lub masz ciekawe pomysły, skontaktuj się ze mną!