Prognoza Pogody

Jesienią przewidywana znacznie większa ilość opadów, deszczu i śniegu sprawdziła się. W górach spadło rekordowe ilości śniegu, obecne Elninio nasila te okresowe zmiany klimatyczne. Najbardziej suchy miesiąc to kwiecień i początek maja równocześnie chłodny z przymrozkami, bardzo wczesna wiosna. Pozostałe miesiące z intensywnymi opadami deszczu, burzami, gradem
i nawałnicami. Okres żniw tj. koniec lipca początek sierpnia jedno dwudniowe rozpogodzenia pomiędzy przechodzącymi frontami. Jeśli chodzi o zboża będzie to rok w wielu rejonach Polski i Europy rekordowymi zbiorami, gorzej będzie ze zbiorem ze względu na uporczywe opady deszczu. Największe opady deszczu w rejonach wschodnich i południowo-wschodnich. Dopiero koniec sierpnia i wrzesień mniej opadów i więcej słonecznych dni.

Jeśli chodzi o tegoroczną konferencję klimatyczną i budowanie teorii o gigantycznym wpływie dwutlenku węgla na ocieplenie klimatu jest koszmarnym nieporozumieniem skoro człowiek produkuje go 4% w skali globalnej na klimat oddziałuje co najmniej 30 potężnych czynników, Ziemia zawsze podąża od ochłodzenia do ocieplenia i odwrotnie, nazywa się to klimatyczny efekt domina. Główne czynniki oddziaływania to: aktywność Słońca, grawitacja, procesy Elninio, Laninia, prąd termohalinowy, prąd strumieniowy, trzęsienia Ziemi, wybuchy wulkanów, osłona magnetyczna Ziemi itd. Dlaczego nie dąży się do udowodnienia co było przyczyną, że w IX-XI wieku było jeszcze cieplej niż dzisiaj. Na Islandii uprawiano pszenicę-dziś jest zbyt chłodno. Później przyszły wieki małego zlodowacenia XVI-XVII wiek, w tych czasach nie było żadnych urządzeń technicznych, jedyny środek transportu to były zwierzęta. Wiem jak gigantyczny wpływ ma grawitacja i tą metodą opracowuję pogodę. Kalendarz oddziaływań grawitacyjnych który opracowałem można również odczytać wpływ na czynniki geologiczne takie jak wybuchy wulkanów i trzęsienia Ziemi. Wybuch wulkanu Krakatau w 1883r. i góry Św.Helleny w USA w 1980r. można odczytać z kalendarza tych oddziaływań. Poprzedni taki krytyczny okres 5-letni zaczął się w 2011r. trzęsieniem Ziemi w Japonii, zakończył się trzęsieniem Ziemi w Nepalu. Później 3 lata przerwy. Obecny 5-letni okres zaczął się od letniego przesilenia w 2018r. Już mieliśmy trzęsienia Ziemi we Włoszech i w wielu innych regionach Świata. Obecnie niemal wszystkie europejskie wulkany wykazują wzmożoną aktywność. Obecny okres zakończy się z końcem 2023r. Później będą do 2045r. roczne okresy zawirowań które są jeszcze bardziej niebezpieczne, takim okresem było trzęsienie Ziemi w Indonezji w 2004r. i trzęsienie Ziemi w Chinach w 2008r. Wszystkie te okresy to zawirowania grawitacyjne nazywa się  interferencjami nakładaniem się fal grawitacyjnych.

Marzec 2019

Początek marca z intensywnymi opadami deszczu, silnym porywistym wiatrem. Na Bałtyku i w górach możliwy sztorm, później kilka dni słonecznych, tak do 10 marca. Ciepło, nawet do +15. Od 10 marca ponownie opady deszczu, lokalnie intensywne, wystąpią mgły i mżawki, mogą pojawić się pierwsze burze. Od 15 marca dużo słonecznych dni, lokalnie wystąpią mgły i mżawki, niewielkie opady deszczu, nocą lokalnie spadki temperatur do -5, w ciągu dnia do +18.

Kwiecień 2019

Początek kwietnia lokalnie z opadami deszczu, gdzieniegdzie wystąpią burze z silnym porywistym wiatrem , ciepło do +25. Od 10 kwietnia do końca miesiąca chłodno, lokalnie wystąpią przymrozki, spadki temperatur do -5. Ok 20 kwietnia opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz mgły i mżawki. 
Temperatura minimalna -5 do +12
Temperatura maksymalna +6 do +25

Maj 2019

Początek maja nadal chłodny z przymrozkami niewielkimi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, wystąpią mgły i mżawki. Od 8 maja znaczne ocieplenie, napływ powietrza z południowego zachodu z silnym porywistym wiatrem, z opadami deszczu. Od 12 maja napływ aktywnych frontów niżowych z zachodu z burzami silnym porywistym wiatrem, z każdym dniem będą się nasilać. Pod koniec miesiąca i początek czerwca wystąpią burze z nawałnicami i z intensywnymi opadami deszczu i z gradem. Bałtyk i góry sztorm. 
Temperatura min. -3 do +18
Temperatura maks. +12 do +30

Czerwiec 2019

Początek czerwca nadal burze z nawałnicami i intensywnymi opadami deszczu i z gradem, chłodno do 22 stopni w ciągu dnia, nocą lokalnie wystąpią przymrozki. Druga dekada już mniej burz i opadów deszczu więcej słonecznych dni, znaczne ocieplenie do 32 stopni w ciągu dnia. Trzecia dekada upalna w ciągu dnia do +38. Początkowo przeplatanka dni słonecznych z burzami. Koniec czerwca ponownie niebezpieczne burze z nawałnicami i gradem. 

Temperatura min. -1 do +20
Temperatura maks. 16 do +38

Lipiec 2019

Pierwsza i druga dekada lipca z burzami i silnym porywistym wiatrem, lokalnie z nawałnicami intensywnymi opadami deszczu. Często wystąpią intensywne mżawki. Po przejściu frontów jedno, dwudniowe ochłodzenie. Cały okres duże wahania temperatur od +20 do +35. Trzecia dekada więcej słonecznych dni w zachodnich rejonach kraju, wschodnie rejony z opadami deszczu, wystąpią burze z gradem.

Temperatura min. +7 do +18
Temperatura maks. +16 do +32

Sierpień 2019

Pierwsza dekada sierpnia spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu z burzami silnym porywistym wiatrem, lokalnie intensywnymi opadami deszczu, pomiędzy przechodzącymi frontami rozpogodzenia trwające 1-2 dni. Od 10 sierpnia do 25 sierpnia opady deszczu i burze nasilą się, najbardziej niebezpieczne burze z intensywnymi opadami i nawałnicami wystąpią ok.20 sierpnia, lokalnie z gradem. Dopiero 25 sierpnia i początek września nastąpi uspokojenie pogody dużo słonecznych dni. Druga połowa sierpnia znacznie cieplejsza w ciągu dnia do +35. 

Temperatura min. +10 do +22
Temperatura maks. +18 do +35

DZIAŁAJMY RAZEM

Jeśli chcesz podjąć ze mną współpracę lub masz ciekawe pomysły, skontaktuj się ze mną!