Prognoza Pogody

07.12.2020
Analizując mijający rok pod względem temperatur były znacznie niższe od poprzednich lat. Dni w okresie wiosenno-letnim z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza było tylko 20, w poprzednich latach było ok.40 dni, obecnie jesteśmy w minimum aktywności Słońca, już 3 lata temu opisywałem że po 2019 przyjdą chłodniejsze lata. Prognoza opracowana w czerwcu na okres lata i jesieni sprawdziła się. Jesienią opisywane intensywne opady deszczu, we wrześniu i październiku też wystąpiły. Styczeń pogodowo podobny jak grudzień, luty z największym mrozem, marzec z niewielkimi opadami, dopiero w kwietniu więcej opadów. Od 12 kwietnia do końca miesiąca chłodno z przymrozkami. Pierwsza dekada maja z przymrozkami i opadami deszczu ze śniegiem. Obecnie nasila się chłodny prąd równikowy nazywany Laninia który przynosi w wielu rejonach świata suszę, w innych intensywne opady deszczu.

Styczeń 2021

Pierwsze dni stycznia z niewielkimi opadami deszczu i mżawki, lokalnie wystąpią mgły. Ciepło do +10. Od 4 stycznia spływ aktywnych frontów niżowych z silnym porywistym wiatrem do 100km/h, z opadami deszczu ze śniegiem, pod koniec dekady z większym mrozem do -10. Druga dekada z niewielkimi opadami deszczu i mżawki, kilka słonecznych dni. Lokalnie nocą niewielkie przymrozki. W ciągu dnia miejscami wzrost temperatury do +15, lokalnie wystąpią mgły i zamglenia, wiatr słaby umiarkowany tylko w górach i nad morzem silny i porywisty. Początek trzeciej dekady wystąpią mgły w całym kraju oraz opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Lokalnie mogą być intensywne o charakterze ciągłym. W trakcie przechodzących frontów z zachodu wiatr silny porywisty do 80 km/h. Podczas nocnych rozpogodzeń spadki temperatur do -10. Maksymalne temperatury w trzeciej dekadzie do +10.

Temperatura maks.+2 do +15.
Temperatura min.+4 do -12.

Marzec 2021

Początek marca nadal z niewielkim mrozem z opadami deszczu ze śniegiem i z silnym porywistym wiatrem powodujący zawieje śnieżne. Od 5 marca znacznie cieplej z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lokalnie mogą być intensywne. Wiatr umiarkowany zmienny, miejscami wystąpią mgły i mżawki, kilka słonecznych dni. Druga i trzecia dekada bez większych opadów natomiast wystąpią uporczywe mgły i mżawki, wiatr słaby zmienny. Dużo słonecznych dni. Jedynie w rejonach północno-wschodnich niewielkie opady deszczu lub śniegu. Dopiero pod koniec miesiąca w całym kraju więcej opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury w dzień do +18. Nocą lokalnie wystąpią przymrozki. 

Temperatura maks. +5 do +18
Temperatura min. -8 do +10.

Luty 2021

Początek lutego z opadami deszczu ze śniegiem. Od 3 lutego rozwój ośrodków wyżowych które przyniosą z północy mroźne powietrze. Lokalnie spadki temperatur do -15. W kotlinach górskich do -20, gdzieniegdzie niewielkie opady śniegu z kierunków północno-zachodnich, lokalnie silny wiatr który będzie potęgował odczucie mrozu. Kilka słonecznych dni. W ciągu dnia maksymalne temperatury do +8 w których lokalnie wystąpią mgły i mżawki. Druga dekada okresami spadki temperatur do -18 z opadami śniegu. W kotlinach górskich i w górach spadki temperatur do -25. Po kilku dniach mrozu szybko będzie przechodzić pogoda w ciepłe dni, z opadami deszczu ze śniegiem i samego śniegu oraz mżawki. Wystąpią mgły i zamglenia. Druga połowa dekady z silnym porywistym wiatrem z kierunków północno-zachodnich i północnych skręcających na południowo-zachodni do 100 km/h który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Początek trzeciej dekady nadal z silnym mrozem do -20 z niewielkimi opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem, wiatr okresami silny z kierunków zachodnich i północno-zachodnich. Duże wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą. Maksymalne temperatury w dzień do +8.

Temperatura maks.-5 do +8.
Temperatura min. +4 do -25.

DZIAŁAJMY RAZEM

Jeśli chcesz podjąć ze mną współpracę lub masz ciekawe pomysły, skontaktuj się ze mną!